Photoshop’ta Sponge Tool Kullanımı

Photoshop’ta Sponge Tool Kullanımı
4.7 (93.33%) 3 votes

Photoshop’ta Sponge Tool Kullanımı

Bu Photoshop dersinde sizlere Sponge tool’un ne işe yaradığını ve nasıl kullanılması gerektiğini göstereceğim. Sadece bu tool ile fotoğraflarınızı ufak dokunuşlarla nasıl doygun renklere ulaşacağına çok şaşıracaksınız. Aynı zamanda bölgesel olarak renklendirme yapabildiğimiz için tamamen sizin isteklerinize göre renklendirilmiş bir fotoğraf elde edeceksiniz. Yine aynı zamanda bu tool ile renksizleştirme de yapabiliyoruz.

Aynı şekilde buradaki videomda ise, Burn ve Dodge Tool’dan bahsettim. O videoya da ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Detaylar için sizleri videoyla baş başa bırakıyorum.

 

Mert Gundogdu / Subat 2015

Yorum ve Sorularınızı Paylaşın

Yorumlar

1 thought on “Photoshop’ta Sponge Tool Kullanımı

    […] Bu  dersimde sizlere Photoshop’ta en çok merak edilen konulardan olan Dodge ve Burn Tool ile fotoğraflarımıza neler yapabileceğimizi gösteriyorum.  Dodge ve Burn Tool’ların fırça seçenekleriyle fotoğraflarınıza çok rahatlıkla bölgesel müdahale edebiliyorsunuz. İstediğiniz bölgeleri rahatlıkla aydınlatabilir, karartabilir böylelikle fotoğraflarınızda hep o istediğiniz kontrastı yakalayabilir hatta fake HDR efekti elde edebilirsiniz. Bu video da fazla üstünde durmasamda Sponge Tool’dan da bahsettim. Sponge tool ise fotoğraflarda bölgesel olarak renklendirme ve renksizleştirmeye yaramaktadır. Sponge Tool’u da  buradaki videomda daha detaylı olarak bahsettim. İzlemek için tıklayı… […]

Yorumlar kapalı.